Застосування комплексних водорозчинних добрив в інтенсивному овочівництві

0
283

Сьогодні вже складно знайти городника, якого потрібно переконувати, що для отримання високого врожаю потрібно застосовувати peters удобрения. Овочі з кожним роком стають все більш і більш рентабельною культурою і виробники готові інвестувати в технології, в тому числі і в мінеральне живлення.
Чому ж так часто, навіть застосовуючи високі дози добрив, фермер не тільки не отримує відповідного витратам врожаю, але аналіз тканин рослин показує порушення харчування, дефіцити по окремих елементах?
Щоб розібратися в цьому потрібно почати з прояснення питання — що таке взагалі «забезпечення потреб рослин у мінеральному живленні»?
Для того, щоб забезпечувати рослини елементами живлення потрібно, по-перше — дати їх рівно стільки, скільки потрібно. А зовсім не «чим більше, тим краще» як думають багато хто.
Тому що один з основоположних законів землеробства свідчить «найвищий урожай досягається не при максимальному значенні будь-якого з факторів, а при оптимальному».
Ті, хто не вірить в закони землеробства, можуть поставити простий експеримент — спробувати виростити що-небудь на ділянці, де відкритим способом зберігалися мінеральні добрива http://engo.com.ua/dekorativnoe-sadovodstvo/sadovodstvo-i-lesnoe-khozjaistvo/udobrenija/. Урожай не просто зменшиться — його взагалі не буде. Тому що надлишок елементів живлення може бути настільки ж шкідливий для рослин, як і недолік.
Саме тому потреба рослин в добривах потрібно точно розраховувати. Існує кілька методів розрахунку, але суть усіх цих методів одна — порахувати, скільки необхідно рослині для формування запланованого врожаю, відняти від цієї кількості то, що міститься в грунті і врахувати безліч поправок (коефіцієнт засвоєння елементів з грунту, коефіцієнт використання культурою добрив, коефіцієнт усвояющей здатності кореневої системи різних культур ….). Це досить складні розрахунки, але обійтися без них не можна, оскільки при сучасних інтенсивних технологіях вирощування, навіть невелика похибка в розрахунках може перетворитися в дуже великі суми вартості втраченого врожаю.
Отже — перша складова розрахунку плану мінерального живлення — розрахувати «Скільки елемента живлення потрібно дати даній культурі на даній ділянці під запланований урожай?».
Наступне питання: у вигляді яких добрив дати ці елементи живлення?
Сучасний асортимент добрив дуже широкий. Прості добрива і комплексні, гранульовані, рідкі і водорозчинні кристали і так далі. Вибір широкий, але дуже важливо прийняти оптимальне рішення. І особливо важливим стає цей вибір для овочівників. Тому що сучасне овочівництво України — це галузь найвищого ступеня інтенсифікації. Ми вирощуємо овочі на зрошенні (все більш і більш — на краплинному зрошенні), використовуємо сучасні високопродуктивні гібриди, інтегровану систему захисту, спеціалізовану техніку для посіву, догляду та збирання (все більш йдучи від ручної праці в цій галузі), стрімко нарощуючи рівні інвестицій в гектар і роблячи це заради єдиної мети — отримувати максимальні врожаї з максимальною якістю продукції.
Бо конкуренція на ринку зростає і для утримання своєї позиції господарство повинно щорічно доводити своїм клієнтам і споживачам свою здатність гарантовано виробляти продукцію високої якості. Але ж і врожайність і якість продукції безпосередньо пов’язані з мінеральним живленням. У тому числі і з тим, які форми добрив ми вибираємо.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here