Сонячні колектори для дому

0
396

Коли вартість природних ресурсів, звичних джерел енергії, таких як вугілля, газ, електрику стрімко підвищується, велика частина домовласників починає замислюватися про інноваційній системі опалення за допомогою сонячної енергії. Люди шукають способи раціонального використання енергії сонця. Ці пошуки знайшли відображення у винаході геліосистем. Це інноваційне досягнення вже є в багатьох будинках. На ринку України представлений великий асортимент сонячних колекторів для забезпечення приватного будинку гарячою водою круглий рік.

Геліосістеми бувають двох призначень: сонячні батареї — для вироблення електроенергії і сонячні колектори — для вироблення теплової енергії для нагріву системи опалення та гарячого водопостачання.

Для тих, хто тільки збирається замінити стандартні джерела енергії альтернативними буде корисна ця стаття. Нижче, ми розглянемо сонячні установки для опалення та ГВП.

Сонячний колектор — ЩО ЦЕ?

У Європі останні десять років цей вид опалювальних систем введений в активне користування, він сповна виправдовує своє призначення. Гелиосистема здатна повністю опалювати будинки, котеджі, площа яких понад двісті квадратних метрів, забезпечити комфорт, тепло. Екобудинки, де основним джерелом тепла є геліосистеми, переходить з розряду новинок техніки до розряду дорогих, але практичних, надійних джерел відновлюваної енергії. Навіть похмурі, дощові дні не перешкода — потужності геліосистем досить для того, щоб утримувати великі приміщення теплими.

ПРИСТРІЙ, ВАРІАНТИ ЗАСТОСУВАННЯ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ

Принципово сонячний колектор складається з поверхні, що акумулює сонячну енергію і системи трубопроводів для передачі зібраної енергії в опалювальну систему.

У якості поверхні застосовують вакуумні скляні трубки або плоскі панелі.
Тепловим носієм можуть виступати вода, антифриз, повітря або будь-яка рідина, яка має високий коефіцієнт тепловіддачі. Після нагрівання теплоносій, циркулює по колектору, передає накопичену енергію в акумулює бак. Потім споживач отримує гарячу воду.

Існує два способи циркуляції води: природний і примусовий. Перший працює за рахунок різниці температур колектора і бака накопичення, другий передбачає установку спеціального насоса, який допомагає носію безперервно рухатися.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here